E-learning, kollaboratív tudásépítés és gazdaság

Hallgatói Tudományos Műhely

A tudományos műhely konzulense: Szegediné Dr. Lengyel Piroska

A műhely célja: A Hallgatói Kutató Műhely alapvető célja, olyan interdiszciplináris kutatások végzése és támogatása, amely egyrészt a virtuális oktatási formák változatos palettáján, másrészt a gazdaság legkülönbözőbb területein feltárja az informatikai jelenségeket, problémákat, illetve ezeken a területeken jelentkező aktuális eredményeket elemzi, értékeli.

A műhely feladata: A tehetséggondozás, a hallgatói kutatómunka támogatása. A tehetséges hallgatók önálló kutatómunkájának támogatása, illetve az Egyetem oktatóinak kutatásaiba (felmérések és elemzések) való bevonásával segíteni egyéni fejlődésüket, ezzel is részt vállalva az oktatói-kutatói utánpótlás nevelésében.

A műhely kiemelt feladata: A kutatómunka eredményeinek rendszeres publikálása. Ennek megvalósítására a műhely elindít egy elektronikus tudományos szakfolyóiratot, illetve konferenciákat szervez.

• A folyóirat címe:„A Jövő Közgazdásza” a Milton Friedman Egyetem „E-learning, kollaboratív tudásépítés és gazdaság” Hallgatói Tudományos Műhely szakfolyóirata. A szakfolyóirat tervezett megjelenési ideje negyedévente, az Egyetem internetes honlapján, kizárólag online folyóiratként
  • A tanulmányi szemeszterek – mint egy-egy aktív kutatási időszak – zárásaként a Műhely „Tudományos Diák Konferencia”-t szervez, ahol a Műhely tagjai bemutatják kutatási eredményeiket, 15-15 perces előadások keretében.

A 2019/20. tanévben a műhely tagjai és kutatási témáik:

Név

Szak

Évfolyam

Kutatási téma

Holpert Veronika

III. évfolyam

A magyar és a szlovák számviteli rendszer sajátosságai

Olasz Dóra

Emberi erőforrás menedzsment

Toborzás a HR területén

Csura Panna

Emberi erőforrás menedzsment

GDPR és a HR

Baraksó Viktor

Kína gazdasági szerepe Afrikában

Horváth Szilvia

Kis-Gere Vivien

Fézler Vivien

II. évfolyam

Logisztika: A digitalizáció várható hatása a gyártótól a fogyasztóig ellátási láncokra

Miklós Liliána

Az elektromos autózás gazdaságtana

Sipos Erika

Társaságok adózása – Kisadózás

Bábel Kristóf

Magyarország versenyképessége

Liptai Kinga

Az IFRS beszámoló és beszámolás

Szolyák Álmos

Magyar-Szlovák marketing menedzsment összehasonlítása

Bordi Bence

II. évfolyam

Multinacionális cégek strukturális berendezkedése hazánkban és Szlovákiában

Demeter Ramóna

II. évfolyam

Kisvállalkozások működésének pénzügyi elemzési módszerez

Kazimér Szilvia

Balogh Evelin

II. évfolyam

A digitális korszak marketing stratégiája

Katona Barbara

Milton Friedman munkássága

A Műhely eddigi legfontosabb eredményei:

1. Kutatók éjszakája: Hallgatói konferencia, ZSKF – Kutatási eredményeink publikálása, 2014

A Műhely 4 hallgatója előadás keretében mutatta be kutatómunkájának célját, hipotéziseit, kutatásmódszertani gyakorlatát és kutatásának aktuális eredményeit:

• Bakai Eszter: A dohány útja a jövedéki adózás szemszögéből
  • Kohl Martin: A Tőzsde világa
  • Liptai Kinga: Az IFRS beszámoló sajátosságai
  • Budinszki Petra: Digitális tanterep a felsőoktatásban

1. OTDK szereplés:
  • OTDK különdíj, Informatikai fejlesztések az oktatásban tagozaton. (2017)

Budinszki Petra hallgatónk pályaműve: Intézményes Tan-terep a XXI. Század Elején

• OTDK: szóbeli versenyen való részvétel (2019)

Holpert Veronika: Mit mutat a szlovák és a magyar számviteli törvény?

Baraksó Viktor: Kína: Gazdasági expanzió Afrikában és egy közelgő hitelválság

1. Részvétel országos hallgatói konferenciákon (Például: „Változó világ, változó társadalom” interdiszciplináris, tudományos hallgatói konferencia, ELTE PPK 2019.)

A műhely 2 hallgatója – a benyújtott nevezés és előadás absztrakt alapján – meghívást nyert a konferenciára.

• Liptai King: A humánerőforrás értéke a vállalati számviteli beszámolóban
  • Baraksó Viktor: Kína: Gazdasági expanzió Afrikában és egy közelgő hitelválság

1. Részvétel a XVII. Országos Pénzügyi Esettanulmány Versenyen (OPEV), Széchenyi István Egyetem, Győr, 2019.

A Műhely 4 fős csapata nevezett a versenyre: Holpert Veronika, Katona Barbara, Baraksó Viktor, Liptai Kinga

Eredmény: B Döntő 1. helyezés

1. Ösztöndíj-pályázatokon való sikeres szereplés:
  • A Műhely tagjai kutatási témájukkal szemeszterről -szemeszterre sikeresen pályáznak a Makovecz-program résztanulmányi-kutatási képzéseire, a Kárpát-medencei magyar nyelvű egyetemekre.
  • Az MNB kiválósági ösztöndíj nyertesei a Műhely hallgatói közül kerülnek ki évről évre.

Előttünk álló feladatok:

• Magyar Tudomány Napja Konferencia, Milton Friedman Egyetem, 2019. november 22. – A Műhely 8 hallgatója bemutatja kutatási eredményeit.
  • Felkészülés a XXXV. OTDK -ra: Gazdasági és Digitális pedagógia tudományterületeken tervezzük pályamunkák benyújtását.
  • Felkészülés a XVIII. OPEV-re
  • A hallgatók a tanévben végzett kutató munkájuk eredményeit a „A Jövő Közgazdásza” folyóiratunkban publikálják