2024. április 17-én az I. éves nappali tagozatos Közösségszervező szakos hallgatókkal kulturális túrán vettünk részt.

Első állomásunk az Egyetemi Könyvtár és Levéltár volt, melyet egy egyetemista hallgatónak az életében egyszer legalább látnia kell.

E tradíciókkal rendelkező, intézmény magába szippantott bennünket nagyságával és miliőjével, de nyilván tovább kellett mennünk a tervezett programunkra.

Utunk második állomása a Petőfi Irodalmi Múzeum volt, ahol közel másfél órát töltöttünk a kiállításokkal, a közösségi feladatainkkal és leginkább a közös beszélgetéseinkkel. Mit is csinálhatott volna egy közösségszervező, ha nem a múzeumban programot.

Tehát mi is hasonló feladatot oldottunk meg, ismét közösen, magunkért. Egy múzeum, mely közösségi tér és színhely azok számára, akik nemcsak az irodalom iránt érdeklődnek.

Napunkat a Kálvin téren fejeztük be a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár kávézójában, itt lezártuk a napot, ittunk egy italt és mindenki a maga által megélt élményekkel távozott az intézményből.

Ez volt tehát a mi újabb közös napunk!

Laki Ildikó