Kommunikáció- és Művelődéstudományi tanszék
Kommunikáció, andragógia, szabadbölcsész képzések, szakirányú kutatócsoportok, a köz-, és versenyszféra szakterületeinek kompetencia és humánerőforrás aspektusai.Kommunikáció- és Művelődéstudományi tanszék
Mit kell tudnod a Kommunikáció- és Művelődéstudományi Tanszékről?
A Kommunikáció- és Művelődéstudományi Tanszék (KMT) missziója, hogy jól felkészült, tudományos fokozattal és gyakorlattal tudással is felvértezett oktatóink valódi szakembereket képezzenek a munkaerőpiac valódi igényeit figyelembe véve. Így a tanszékünkön végzett kommunikáció és média, illetve andragógus szakos hallgatók azonnal alkalmazható gyakorlati tudással rendelkeznek majd.
Ezek értelmében – képzési szinttől függetlenül – a hallgatók a képzésük során az adott szakterület legfrissebb és legjobban hasznosítható ismereteit sajátíthatják el magasan kvalifikált és az üzleti szférában is tapasztalatot szerzett egyetemi oktatóktól.
Elismert nyelvészek, andragógusok és gerontoadragógusok, médiaszakemberek, a filmszakma és a médiatudomány elismert kutatói, üzleti kommunikációs szakemberek, illetve ismert újságírók alkotják oktatói gárdánkat. Oktatóink közös jellemzője a magas színvonalú szakmai-tudományos tevékenység. Kollégáink az oktatás során a piacképes tudás könnyen érthető átadására fókuszálnak, legyen szó sziklaszilárd elmélet ismeretekről vagy jó gyakorlatokról.
Oktató és kutató kollégáink hallgatóinknak az ismereteket a szakterületet széles társadalmi kontextusát is figyelembe véve oktatják, így azok a tudás széles regiszterével rendelkeznek majd, ami alkalmassá teszi őket arra, hogy az általuk választott szak és specializáció függvényében újságíróként, tévés riporterként, kommunikációs vagy felnőttképzési szakemberként álljanak helyt munkájuk során.
A tanszék által meghirdetett szakok és szakirányok jól reprezentálják mindazon munkaerő-piaci igényeket, amelyekre manapság valóban szükség van, s nemhogy túlképzésről, de munkaerő-piacon kialakult munkavállalói hiányról beszélhetünk.
A tanszék oktatói kiváló és aktív kapcsolatokkal rendelkeznek a köz- és versenyszférában működő cégekkel, alapítványokkal, így – különösen – a nappali tagozatos hallgatók már a végzésük előtt kapnak – előrelépési lehetőséget is biztosító – álláslehetőséget. Természetesen a munkahellyel rendelkezők számára is új kapuk nyílnak meg, új ismereteket szerezhetnek.
A Tanszék gondozza, a kommunikáció, a média, az andragógia a film, a vallás, a filozófia, és a nyelvészet tárgyköröket.
A Tanszék felel az andragógia, a kommunikáció és médiatudomány, a szabad bölcsészet és vallástudomány szakokért is.
A Tanszék a munkáltatói elvárásoknak megfelelően immáron angol nyelvű képzéseket is gondoz és alkalmazott kommunikációtudományi és gerontoandragógiai kutatásokat végez.

Dr. Szayly József
Tanszékvezető

Boros Viktória Eszter
Tanszéki titkár
“B” épület, földszint, 15-ös szoba
E-mail: kmt@uni-milton.hu
Telefon: 061 454 7600 / 108-as mellék
A Tanszék által gondozott szakok

Kommunikáció és médiatudomány alapképzési szak

Közösségszervezés alapképzési szak

Szabad bölcsészet alapképzési szak

Andragógia mesterképzési szak

Kommunikáció és médiatudomány mesterképzési szak
Hírek, események
Arany érdemkereszt elismerést kapott tanárunk, Dr. Jászberényi József
Október 26-án, délelőtt, a nemzeti ünnep alkalmából, a Pesti Vigadóban került sor az állami kitüntetések közül az arany-, az ezüst- és a bronz Érdemkeresztek átadására. A rendezvényen Latorcai Csaba államtitkár mondott beszédet, amelyben köszöntötte a díjazottakat,...
Oktatónk részvétele a Neumann Társaság konferenciáján
A jelenből a digitális jövőbe – az életünket befolyásoló technológiákról rendez online konferenciát a Neumann Társaság november 4-én. Dr. Szűts Zoltán, a Milton Friedman Egyetem oktatója, digitálismédia-, és pedagógiakutató Ki tanít kit? című előadásában azt...
Interjú Kukla Krisztián egyetemi adjunktussal
A PR AE Művészeti Portál interjút készített Kukla Krisztiánnal, a Milton Friedman Egyetem egyetemi adjunktusával a magyar művészet nemzetközi kapcsolatairól, a járványhelyzet művészeti világra gyakorolt hatásairól, a Leopold Bloom díj és az aqb jövőjéről. A teljes...
A tanszék oktatói

Dr. Dombrádi Krisztián
főiskolai tanár

Dr. Gerencsér Péter
főiskolai docens

Dr. habil. Szűts Zoltán
óraadó oktató, Szabad Piac felelős szerkesztő

Dr. Jablonczay Tímea
egyetemi docens

Dr. Jászberényi József László
főiskolai tanár, felnőttképzési igazgató

Dr. Kiss Zoltán Károly, PHD
óraadó oktató

Dr. Kukla Krisztián
tanszékvezető-helyettes, egyetemi adjunktus

Dr. Molnár Béla
egyetemi docens és szakfelelős

Dr. Nagy Sándor István
óraadó oktató

Dr. Szayly József
tanszékvezető

Dr. Szücs Katalin Ágnes
címzetes főiskolai docens, óraadó oktató

Dr. Tóth Péter István
óraadó oktató

Fái András
óraadó oktató

Gáspár Ágnes
óraadó oktató, c. főiskolai docens

László Borbála
óraadó oktató, Phd hallgató

Orosz József
óraadó oktató

Sulyok Tamás
főiskolai adjunktus

Sum István
címzetes főiskolai docens, óraadó oktató

Sutyák Tibor, PhD
óraadó oktató

Taródiné Dr. Habil. Cseszka Éva
főiskolai docens