Innovatív HR megoldások - programsorozat 2019/2020

1

A programsorozat a Humán Szakemberek Országos Szövetsége (HSZOSZ) és a Milton Friedman Egyetem (MFE) együttműködésével valósul meg. A helyszínt a Milton Friedman Egyetem biztosítja saját kampuszán. (1039 Budapest, Kelta u. 2.)

A szervezők elsődleges céljai a programsorozattal:

• élenjáró HR illetve szervezetfejlesztési megoldások, gyakorlatok bemutatása, megvitatása a szakmai közönséggel, egymás és új megoldások inspirálása, a szakma és a szakmát művelők fejlesztése
  • kéthavonta sorra kerülő rendszeres (a páratlan hónapok utolsó csütörtökjén) lehetőség kapcsolattartásra, tapasztalatcserére, ismerkedésre, találkozásra

Célcsoport: vállalati közép- és felsővezetők, menedzserek, HR vezetők, HR munkatársak, HR szakértők, tanácsadók, szervezetfejlesztők, trénerek, Szervezés-vezetés és HR szakokon tanító tanárok, – tanuló diákok.

Rendezvényeink 2019-ben és 2020-ban:

2019. november 28.

2020. január 30.

2020. március 26.

2020. május 28.

A 2019/2020-as programsorozat az alábbi témák köré szerveződik:

• mesterséges intelligencia, digitális HR, robotizáció – új megoldások, és megközelítések, és mit kezdjen ezekkel a HR?
  • új szervezeti formák, pl. fluid organisation – hogyan változik a HR szerepe a szervezeti változásokkal?
  • a coaching szerepe és megjelenési formái ma a szervezetekben
  • job hopperek a szervezetekben – hogyan érhetjük el, hogy kölcsönösen hasznos legyen (munkahelynek, munkavállalónak) az együtt töltött idő?
  • lojalitás programok, megtartás, munkavállalói élmény, ösztönzés, javadalmazás új formái
  • tehetség programok, vezetőutánpótlás programok, képzés, fejlesztés, teljesítmény menedzsment
  • hálózatok és együttműködés fejlesztés a szervezetekben

Az egyes programnapok felépítése:

1. Minden egyes alkalommal egy a témához kapcsolódó kutatással vagy elméleti bevezetővel és/vagy a legújabb trendekről szóló beszámolóval indítunk.

2. Ezt követően 2 előadó mutat be esettanulmányt (sikeres gyakorlat, megvalósult projekt stb.).

3. Az első részt 1-2 innovatív digitális HR megoldás bemutatásával zárjuk.

4. A program második részében kerekasztal beszélgetést vagy World Cafe-t tartunk a nap kérdéseiről, ahol valódi szakmai beszélgetésre nyílik lehetőség az elhangzott előadásokról, a bemutatott gyakorlatokról és a témával kapcsolatos dilemmákról.