Dr. Kapitány-Fövény Máté klinikai szakpszichológus előadásában a tizenévesek függőségi sajátosságait és a továbblépés esélyeit mutatta be a fiatal szerfogyasztók esetében, ezzel kiváló alapot teremtve a többi előadás témájához. Majzik Balázs osztályvezető a megelőzés társadalmi, politikai és gazdasági jelentőségéről beszélt, középpontba helyezve az egyén identitását, értékrendjét és döntési mechanizmusait. Az előadásban szó esett arról is, milyen út vezet a szerhasználatig, és kik azok, akik a prevencióban szerepet vállalhatnak, illetve segítséget nyújthatnak.
A nap utolsó előadói a Miltonnal együttműködő intézmények képviseletében a gyakorlat oldaláról közelítették meg a szimpózium témáját. Gönczi Gábor intézményvezető (EDOKK) személyes jógyakorlatairól és a rendszer hiányosságairól beszélt, majd Forrai Csenge pszichológus (Javítóintézet) az intézményben működő segítőmunkával ismertette meg a hallgatóságot. Az elhangzottak alapján kijelenthetjük, hogy olyan társadalmi kérdéseket feszegettünk, melyekre minél hamarabb meg kell találni a helyes válaszokat, ellenkező esetben fiataljaink, fiatal felnőttjeink jövője komoly veszélybe kerül.
A rendezvény házigazdája Juhász Péter Pál, a Budapesti Javítóintézet igazgatója volt, valamint a Milton Friedman Egyetem részéről, Dr. Laki Ildikó docens, szakfelelős.
Híreink