2019. évi pótfelvételi eljárás

A 2019. évi pótfelvételi eljárás jelentkezési időszaka:

2019. július 29 – 2019. augusztus 7.

Ki és hol jelentkezhet?

Aki a 2019-es általános felvételi alkalmával még nem nyert felvételt, illetve aki nem jelentkezett ebben az időszakban, azonban 2019 szeptemberétől szeretné képzését megkezdeni. Jelentkezni az e-felvi-n keresztül kell, augusztus 7. 23:59-ig!

Jelentkezz konzultációs nyílt napjainkra!

2019.08.07. 10:00.
2019.07.26. 15:00.
2019.07.31. 16:00.
2019.08.03. 10:00.

Mely szakokra lehetséges jelentkezni?

Meghirdetett alapképzési szakjainkat itt, mesterképzési szakjainkat pedig itt találod.

Kizárólag a pótfelvételi eljárás során meghirdetésre kerülő képzésre lehet jelentkezni.

Fontos, hogy jelen esetben mindenki egy intézmény, egy szak, egy tagozatára adhatja be a felvételi kérelmét.

A pótfelvételi eljárás során csak önköltséges képzésre lehet jelentkezni.

Amire nagyon figyelj:

• Rövid a jelentkezési időszak, a beadási határidő augusztus 7. 23:59!
  • Ne hagyd a jelentkezést az utolsó pillanatra!
  • Ne felejtsd a hitelesítő lapot!
  • Minden – a pontszámításhoz szükséges – dokumentumot tölts fel a felvi-re. Hiánypótlásra nincs lehetőség.

2019. évi pótfelvételi ponthatárok kihirdetése

2019. augusztus 26.

Szakválasztáshoz jelentkezési / adminisztrációs tippek:

• Képzési szintenként és szakonként eltérőek a minimum-pontszámok és felvételi (érettségi) követelmények.
  • Ellenőrizd a pontjaid a felvi pontszámítókalkulátoron, a konkrét szak megjelölésével!
  • Nem hagyunk egyedül! Gyere el a pályaorientációs nyílt napjainkra és segítünk a pontszámításban (is).

FONTOS: bölcsészet- és társadalomtudományi területen nappali és levelező tagozaton egyaránt emelt szintű érettségire van szükség, azonban a felsőoktatási szakképzések esetén erre nincs szükség. Szakleírásainknál ezt külön is jelezzük.

Nem sikerült az emelt szintű érettségi, esetleg nem megfelelő a nyelvtudásod?

Hamarosan induló 0. évfolyamunkon intenzív nyelvoktatással segítünk letenni a nyelvvizsgát és az emelt szintű érettségit is!

MESTERKÉPZÉSI SZAKOKRA JELENTKEZŐKNEK

szakmai motivációs beszélgetés
2019. augusztus 15. csütörtök 14 óra

Helye: Milton Friedman Egyetem, Elnöki és Rektori Hivatal

Előzetes kreditelismerési kérelem benyújtásának határideje:

2019. augusztus 15.

FELSŐOKTATÁSI FELVÉTELI SZAKMAI VIZSGA
2019. augusztus 15. csütörtök és 2019. augusztus 16. péntek

Helye: Milton Friedman Egyetem

A vizsgákra 9 órai és 14 órai kezdettel kerül sor az Oktatási Hivatal által

meghatározott rendben!

TAGOZATI TANÁCSADÓ

Nappali tagozat

A tanórák / foglalkozások, készség- és képességfejlesztő tréningek hétfőtől péntekig vannak.

(A kontakt órák magas száma mellett rengeteg munkaerő-piaci előkészítő aktivitást biztosítunk a hallgatók részére.)

Levelező tagozat

A tanórák / foglalkozások, készség- és képességfejlesztő tréningek (nagyságrendileg) kéthetente péntek délután és szombaton vannak.

A számonkérésekre szintén „hétvégente” kerül sor. (A tananyagok elsajátításához nagyobb önállóságra van szükség, ezt támogatandóan számos e-tananyagot adunk közre.)

Képzési szintek

• felsőoktatási szakképzések (2 éves képzések, emelt szintű érettségi egyik szakhoz sem kell)
  • alapszakok (3 vagy 3,5 éves képzések, szakonként eltérő felvételi követelmények, bölcsész- és társadalomtudományi képzésekre emelt szintű érettségi szükséges)
  • mesterszakok (2 éves képzések a korábbi főiskolai/egyetemi, avagy alapszakos tanulmányokat követően.)

KÉRDÉSED VAN?

ÍRD MEG, VAGY HÍVJ MINKET!

felveteli@uni-milton.hu 06 1 454 7610

Bízunk benne, hogy minden érdeklődőnk 2019. szeptembertől aktív hallgatónk lesz!

Sikeres jelentkezést, felvételit kívánunk!